FFV 5k/10K SEWARD PARK MARCH 11, 2012

5K FEMALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 491 Mikenzie Matteson 33 24:36 7:56/M     1 F 20-39 Seattle
2 499 Katie Newhall 40 25:44 8:18/M     1 F 40-59 Seattle
3 458 Rachel Corwin 27 27:35 8:54/M     2 F 20-39 Seattle
4 497 Kaila Najar 22 27:43 8:56/M     3 F 20-39 Seattle
5 482 Julia Janak 37 28:31 9:12/M     4 F 20-39 Seattle
6 514 Natalie Pierson 36 28:33 9:13/M     5 F 20-39 Seattle
7 526 Katie Ault 25 29:30 9:31/M     6 F 20-39 Renton
8 493 Stella McGann 43 29:36 9:33/M     2 F 40-59 Renton
9 440 Holly Bundschu 52 31:14 10:05/M     3 F 40-59 Everett
10 537 Gina Werniak 44 31:19 10:06/M     4 F 40-59 Seattle
11 472 Brooke Gilbert 41 31:48 10:15/M     5 F 40-59 Seattle
12 504 Kati Pagulayan 36 34:39 11:11/M     7 F 20-39 Seattle
13 453 Amanda Cohen 12 35:44 11:32/M     1 F  0-19
14 456 Shannon Cohen 39 35:45 11:32/M     8 F 20-39 Edgewood
15 543 Theresa Trinka-Hoard 54 36:21 11:44/M     6 F 40-59 Snohomish
16 496 Eloise Myers 55 36:40 11:50/M     7 F 40-59 Edmonds
17 512 Darcia Petroff 33 36:59 11:56/M     9 F 20-39 Bothell
18 480 Amy Hill 39 37:06 11:58/M    10 F 20-39 Rice
19 649 Ann Schneider 39 37:07 11:59/M    11 F 20-39 Seattle
20 655 Ashley Wright 33 38:22 12:23/M    12 F 20-39 Tacoma
21 486 Maureen Kisinger 56 41:54 13:31/M     8 F 40-59 Renton
22 443 Lauren Burton 47 44:01 14:12/M     9 F 40-59 Mill Creek
23 540 Kimberly Youngman 26 48:57 15:47/M    13 F 20-39 Seattle
24 532 Torina Salcedo 37 52:48 17:02/M    14 F 20-39 Renton
25 452 Diane Christiansen 51 56:45 18:18/M    10 F 40-59 Seattle
 

5K MALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 542 Chris McBride 42 17:52 5:46/M     1 M 40-59 Seattle
2 431 Paul Bliss 47 19:25 6:16/M     2 M 40-59 Tumwater
3 478 Erik Heimann 40 19:26 6:16/M     3 M 40-59 Olympia
4 477 David Hahs 26 19:45 6:22/M     1 M 20-39 Seattle
5 515 Luke Preble 29 20:51 6:44/M     2 M 20-39 Seattle
6 483 Jerry Jaskierny 31 21:25 6:55/M     3 M 20-39 Seattle
7 531 Zachary Rodriguez 19 22:27 7:15/M     1 M  0-19
8 541 Lance Albertson 50 22:41 7:19/M     4 M 40-59
9 487 Greg Kisinger 56 23:00 7:25/M     5 M 40-59 Renton
10 539 Mark Winham 30 23:34 7:36/M     4 M 20-39 Seattle
11 533 Patrick Sheehy 40 25:39 8:16/M     6 M 40-59 Seattle
12 505 Randy Pagulayan 38 26:07 8:25/M     5 M 20-39 Seattle
13 536 David Turissini 27 27:30 8:52/M     6 M 20-39 Seattle
14 469 Robert Gately 54 30:02 9:41/M     7 M 40-59 Seattle
15 441 Anton Bundschu 50 31:11 10:04/M     8 M 40-59 Everett
16 485 Ray Kirby 27 31:19 10:06/M     7 M 20-39 Seattle
17 474 Jason Guibert 41 37:36 12:08/M     9 M 40-59 Seattle
18 425 John Anderson 38 40:19 13:00/M     8 M 20-39 Kirkland
 

10K FEMALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 635 Jackie Minge 50 46:38 7:31/M     1 F 40-59 Anchorage
2 636 Adair Muth 28 48:10 7:46/M     1 F 20-39 Seattle
3 632 Amy McGinnis 38 51:39 8:20/M     2 F 20-39 Redmond
4 646 Rebecca Roberts 25 52:19 8:26/M     3 F 20-39 Seattle
5 658 Sybil Ashworth 34 53:59 8:42/M     4 F 20-39 Seattle
6 648 Kristin Sale 24 57:21 9:15/M     5 F 20-39 Bellingham
7 626 Shanon Kempt 31 57:22 9:15/M     6 F 20-39 Bellingham
8 661 Joyce Adams 28 57:37 9:18/M     7 F 20-39 Seattle
9 611 Carol Dullmeyer 46 57:41 9:18/M     2 F 40-59 Seattle
10 631 Sophie Marchand 40 59:16 9:34/M     3 F 40-59 Newcastle
11 629 Heidi Ludeman 29 59:45 9:38/M     8 F 20-39 Renton
12 657 Seema Mhatre 43 1:00:34 9:46/M     4 F 40-59 Seattle
13 641 Victoria Paolacci-Mellor 32 1:02:27 10:04/M    9 F 20-39 Mercer Island
14 610 Anne Derieux 45 1:02:30 10:05/M     5 F 40-59 Seattle
15 620 Christy Hammond 35 1:03:26 10:14/M    10 F 20-39 Bonney Lake
16 627 Danielle Kim 22 1:04:45 10:27/M    11 F 20-39 Lynnwood
17 654 Sarom Tang 27 1:07:16 10:51/M    12 F 20-39 Seattle
18 623 Leslie Holalnd 40 1:16:54 12:24/M     6 F 40-59 Seattle
19 604 Andi Bailey 59 1:41:55 16:26/M     7 F 40-59 Snohomish
20 628 Nancy Larsen 58 1:50:14 17:47/M     8 F 40-59 Lake Stevens
 

10K MALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 625 Matt Inch 23 36:37 5:54/M     1 M 20-39 Redmond
2 634 David Minge 20 36:54 5:57/M     2 M 20-39 Seattle
3 662 George Gullufsen 58 46:22 7:29/M     1 M 40-59 Seattle
4 653 Sojiro Sukigara 46 47:59 7:44/M     2 M 40-59 Bellevue
5 650 Nicholas Stramp 25 48:36 7:50/M     3 M 20-39 Lynnwood
6 633 Dan Merino 40 49:58 8:04/M     3 M 40-59 Seattle
7 615 Jake Gordon 39 51:43 8:20/M     4 M 20-39 Redmond
8 660 Oliver Manaois 33 52:30 8:28/M     5 M 20-39
9 637 Ian Nelson 30 52:48 8:31/M     6 M 20-39 Centralia
10 647 Tino Romero 42 58:37 9:27/M     4 M 40-59 Renton
11 656 Roy Wright 77 1:18:46 12:42/M     1 M 60-99 Tacoma
 

KIDS RACE

PLACE BIB NAME AGE TIME CITY    
1 691 Henry McBride 6 4:01 Seattle    
2 692 Kelly Jo Hammond 6 5:11 Bonney Lake