FFV 5k/10K SEWARD PARK January 29, 2012

5K FEMALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 438 Andrea Eiseman 28 18:49 6:04/M
1 F 20-39
Seattle
2 433 Laura Collins 45 22:33 7:16/M
1 F 40-59
Seattle
3 452 Brenda Kasper 38 24:00 7:45/M
2 F 20-39
Bellevue
4 466 Katie Newhall 40 26:28 8:32/M
2 F 40-59
Seattle
5 457 Mikenzie Matteson 33 26:28 8:32/M
3 F 20-39
Seattle
6 485 Daron Vandeleur 21 26:30 8:33/M
4 F 20-39
Bainbridge Island
7 488 Tessa Whitehead 21 27:05 8:44/M
5 F 20-39
Calabasas
8 482 Meghan Swirski 27 27:49 8:58/M
6 F 20-39
Kirkland
9 414 Betsy Bankson 30 27:58 9:01/M
7 F 20-39
Snoqualmie Pass
10 454 Kellie Lobb 27 28:25 9:10/M
8 F 20-39
11 450 Julia Janak 37 28:38 9:14/M
9 F 20-39
Seattle
12 470 Natalie Pierson 36 28:38 9:14/M
10 F 20-39
Seattle
13 451 Dianne Jessup 57 29:14 9:26/M
3 F 40-59
Seattle
14 455 Karann MacNealy 36 29:30 9:31/M
11 F 20-39
Seattle
15 495 Lindsey Boldrin 32 29:49 9:37/M
12 F 20-39
16 464 Kaila Najar 22 29:51 9:38/M
13 F 20-39
Seattle
17 419 Cassie Beaudry 29 30:17 9:46/M
14 F 20-39
Snoqualmie
18 462 Susie McDowell 45 31:24 10:08/M
4 F 40-59
Shoreline
19 403 Katie Ault 25 31:53 10:17/M
15 F 20-39
Renton
20 474 Metta Schneider 49 32:45 10:34/M
5 F 40-59
Seattle
21 478 Kara Sheiko 31 32:52 10:36/M
16 F 20-39
Seattle
22 420 Jake Bermel 32 33:05 10:40/M
17 F 20-39
Seattle
23 476 Leslie Scott 28 33:18 10:45/M
18 F 20-39
Renton
24 431 Amanda Cohen 12 33:51 10:55/M
1 F 0-19
25 432 Shannon Cohen 39 33:53 10:56/M
19 F 20-39
Edgewood
26 422 Carla Buchan 42 34:16 11:03/M
6 F 40-59
27 483 Jordyn Vandeleur 16 34:38 11:10/M
2 F 0-19
Bainbridge Island
28 426 Michelle Burggraff 46 35:20 11:24/M
7 F 40-59
Seattle
29 467 Tricia Noreus 42 36:16 11:42/M
8 F 40-59
Redmond
30 481 Brook Stephens 49 36:17 11:42/M
9 F 40-59
Seattle
31 413 Sarah Baker 30 36:33 11:47/M
20 F 20-39
Seattle
32 468 Darcia Petroff 33 36:45 11:51/M
21 F 20-39
Bothell
33 424 Holly Bundschu 52 36:50 11:53/M
10 F 40-59
Everett
34 449 Mary Kate Hjorten 58 37:53 12:13/M
11 F 40-59
Seattle
35 445 Ariel Heining 21 38:06 12:17/M
22 F 20-39
Everett
36 494 Srividya Bhagavatheeswaran 34 41:26 13:22/M
23 F 20-39
37 427 Lauren Burton 47 45:49 14:47/M
12 F 40-59
Mill Creek
38 459 Michelle McCloskey 30 46:09 14:53/M
24 F 20-39
Puyallup
39 436 Angel Currier 32 46:17 14:56/M
25 F 20-39
Sumner
40 456 Meredith Makaeli 37 47:34 15:21/M
26 F 20-39
Kent
41 473 Torina Salcedo 37 50:49 16:24/M
27 F 20-39
Renton
42 491 Kimberly Youngman 26 51:40 16:40/M
28 F 20-39
Seattle
43 458 Danotra McBride 32 57:37 18:35/M
29 F 20-39
Kent
44 461 Krystal McCoy 35 57:40 18:36/M
30 F 20-39
Kent
45 448 Candice Hicks 36 57:49 18:39/M
31 F 20-39
Kent
46 430 Diane Christiansen 51 1:00:09 19:24/M
13 F 40-59
Seattle
 

5K MALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 428 Brandon Byhre 29 17:53 5:46/M 1 M 20-39 Snohomish
2 493 Rich Camacho 37 18:42 6:02/M 2 M 20-39 Lynwood
3 471 Luke Preble 29 21:25 6:55/M 3 M 20-39 Seattle
4 463 Matt Mitchell 27 21:36 6:58/M 4 M 20-39
5 444 Terry Heining 51 24:03 7:45/M 1 M 40-59 Everett
6 460 Patrick McConnell 26 24:23 7:52/M 5 M 20-39 Seattle
7 437 Rohit Eipe 32 26:00 8:23/M 6 M 20-39 Seattle
8 490 Mark Winham 30 26:05 8:25/M 7 M 20-39 Seattle
9 477 Patrick Sheehy 40 26:19 8:29/M 2 M 40-59 Seattle
10 484 Matt Vandeleur 58 26:33 8:34/M 3 M 40-59 Bainbridge Island
11 429 Darrell Ceballos 36 32:09 10:22/M 8 M 20-39 Bellevue
12 435 Juan Cruz Jr. 53 32:46 10:34/M 4 M 40-59 University Place
13 421 Jason Buchan 41 34:01 10:58/M 5 M 40-59
14 492 Joshua Green 20 35:11 11:21/M 9 M 20-39 Everett
15 446 Garret Heining 15 35:13 11:22/M 1 M 0-19 Everett
16 447 Brad Hendrix 33 36:06 11:39/M 10 M 20-39
17 425 Anton Bundschu 50 36:51 11:53/M 6 M 40-59 Everett
18 401 John Anderson 38 40:49 13:10/M 11 M 20-39 Kirkland
19 486 Brian Watkins 40 43:55 14:10/M 7 M 40-59 Seattle
20 487 Tyler Watkins 6 43:55 14:10/M 2 M 0-19 Seattle
21 465 Jim Nau 42 46:09 14:53/M 8 M 40-59 Seattle
 

10K FEMALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 580 Jennie Nichols 35 48:08 7:46/M 1 F 20-39 Seattle
2 579 Lisa Nau 33 48:42 7:51/M 2 F 20-39 Seattle
3 599 Erin Knight 27 52:11 8:25/M 3 F 20-39 Issaquah
4 578 Adair Muth 28 53:00 8:33/M 4 F 20-39 Seattle
5 568 Alyssa Hundrup 36 53:35 8:39/M 5 F 20-39 Sammamish
6 555 Krista Bucher 31 54:42 8:49/M 6 F 20-39 Issaquah
7 566 Dawn Hendrix 35 55:33 8:58/M 7 F 20-39 Seattle
8 602 Sara Venh 31 55:49 9:00/M 8 F 20-39 Kirkland
9 564 Christy Hammond 35 58:02 9:22/M 9 F 20-39 Bonney Lake
10 560 Carol Dullmeyer 46 58:26 9:25/M 1 F 40-59 Seattle
11 573 Charlene MacMillan 37 58:58 9:31/M 10 F 20-39 Seattle
12 562 Amy French 43 59:04 9:32/M 2 F 40-59 Seattle
13 569 Danielle Kim 22 1:04:12 10:21/M 11 F 20-39 Lynnwood
14 561 Angela Engelhardt 45 1:04:13 10:21/M 3 F 40-59 Seattle
15 576 Seema Mhatre 43 1:05:44 10:36/M 4 F 40-59 Seattle
16 585 Michelle Poier 38 1:07:43 10:55/M 12 F 20-39 Kirkland
17 574 Sophie Marchand 40 1:09:10 11:09/M 5 F 40-59 Newcastle
18 558 Anne Derieux 45 1:09:14 11:10/M 6 F 40-59 Seattle
19 600 Victoria Paolacci-Melior 32 1:09:14 11:10/M 13 F 20-39 Mercer Island
20 596 Ashley Wright 33 1:12:33 11:42/M 14 F 20-39 Tacoma
21 554 Kelly Buchanan 40 1:12:34 11:42/M 7 F 40-59 Tacoma
22 556 Christine Clark 32 1:14:10 11:58/M 15 F 20-39 Olympia
23 570 Heidi Ludeman 58 1:15:35 12:11/M 8 F 40-59 Lake Stevens
24 567 Leslie Holalnd 40 1:21:12 13:06/M 9 F 40-59 Seattle
25 595 Betsy Williams 57 1:42:55 16:36/M 10 F 40-59
26 559 Darci Downs 50 1:48:18 17:28/M 11 F 40-59 Des Moines
27 563 Anita Gregory 53 1:48:18 17:28/M 12 F 40-59 Seatac
28 572 Nancy Larsen 29 1:58:24 19:06/M 16 F 20-39 Renton
 

10K MALE

PLACE BIB NAME AGE CHIP TIME PACE AGE GROUP CITY
1 598 Guido Zgraggen 30 38:11 6:10/M 1 M 20-39 Seattle
2 588 Alex Stewart 25 41:18 6:40/M 2 M 20-39
3 586 David Postetter 25 43:13 6:58/M 3 M 20-39 Seattle
4 594 William Thordarson 48 46:46 7:33/M 1 M 40-59 Renton
5 592 Takayuki Sukigara 14 47:05 7:36/M 1 M 0-19
6 601 George Gullufsen 58 47:46 7:42/M 2 M 40-59 Seattle
7 593 Sojiro Sukigara 46 51:44 8:21/M 3 M 40-59 Bellevue
8 584 Dameon Perez 28 51:56 8:23/M 4 M 20-39 Silverdale
9 553 Leland Buchanan 25 52:45 8:30/M 5 M 20-39 Seatac
10 590 Nicholas Stramp 25 53:19 8:36/M 6 M 20-39 Lynnwood
11 575 Dan Merino 40 54:49 8:50/M 4 M 40-59 Seattle
12 550 Mike Behrens 31 1:04:26 10:24/M 7 M 20-39 Kirkland
13 589 Michael Stirewalt 50 1:04:41 10:26/M 5 M 40-59 Seattle
14 597 Roy Wright 77 1:22:06 13:15/M 1 M 60-99 Tacoma
 

KIDS RACE

PLACE BIB NAME AGE TIME CITY    
1 681 Lex Hammond 7 5:01 Bonney Lake    
2 680 Kelly Jo Hammond 6 5:53 Bonney Lake